Domov » Časté otázky

Časté otázky

Jak bys popsal svůj styl fotografování?

Popsal bych ho spíše jako dokumentární. Co nejméně zasahuji do děje a fotím tak, že ani nevíte, že fotím. Pokud je to možné, fotím naprosto bez pózování, tedy kromě povinné jízdy, jako je například společná fotografie všech svatebčanů. Klidně i celou svatbu. To však, ale neznamená, že fotografuji náhodě. I při tomto stylu je třeba řešit mnoho faktorů a někdy zasáhnout do děje více a někdy méně. Vždy je třeba řešit světlo, lokalitu, kompozici, počasí, teplo a další faktory, aby fotky vypadaly výborně.

Jak nám odevzdáš fotografie?

Běžně předávám fotky soukromou online galerií. Máte ji přístupnou kdykoli. Nemusíte hledat, kde máte USB a proč nefunguje. Kde jste dali CD s fotkami a podobně. Galerie umožňuje také stažení fotografií v plné kvalitě. Také umožňuje snadné sdílení galerie svatebním hostům. Pokud jste měli objednané i tištěné fotografie, nejčastěji je posílám kurýrům po předání online galerie do 14 dnů.

Kdy je nejlepší čas fotit svatební portréty?

Fotografovat lze za každého počasí a v každé hodině dne. Obecně je oblíbený západ slunce nebo focení po východu slunce. Někdy se fotografuje i během slunečného dne nebo když je zataženo. Někdy se fotí v jiný než svatební den, jindy v rámci svatebního dne. Poradím si s každou situací. Jednoznačně však doporučuji mimo ostré slunce pokud možno.

Jak rychle dostaneme fotografie?

Snažím se co nejrychleji.Termín je maximálně 60 dní.

Jakou techniku ​​používáš?

 

CANON, CANON a ještě CANON. Příslušenství asi nemá smysl rozebírat.

Je nutné se před svatbou setkat, a kolik setkání je zapotřebí?

Ideální jsou dvě online setkání. Online setkání ještě před rezervací. Následně ideální 14 dní před svatbou. Samozřejmě není-li svatba na poslední chvíli a čas to umožní.

 

Kdy je nejlepší si tě rezervovat?

Jakmile je jasný termín a místo. Svatby se rezervují i ​​více než rok dopředu. Pokud čtete tyto otázky, pravděpodobně jste mě ještě ani nekontaktovali. Proto se nejedná o rezervaci, ale o nezávazné online  video setkání.

Děláš i kameramana, nebo jen fotografa?

Jen fotografa.

Jaké jsou ceny za tvé služby?

Ceník služeb je veřejný na mé internetové stránce. Balíčky jsou nastaveny tak, abyste viděli konečnou cenu bez ohledu na to, kde v ČR se svatba koná. V ceně je doprava i případné ubytování, pokud je potřeba. Nemusíte se tak o nic starat.

Jaký rozměr tištěných fotografií předáváš?

Pokud jsou v balíčku objednány tištěné fotografie, rozměr je vždy 15 x 10.

 

Kdy a jak dostaneme tištěné fotografie?

Tištěné fotografie se řeší až po předání fotografií v elektronické formě. Fotografie které si vyberete, nechám vytisknout a zašlu kurýrem.

Jak probíhají svatební schůzky?

Jsem Čechoslovák. Narozen v ČR a střídavě žijící ČR a na Slovensku. Svatby fotím v ČR. Jezdím ale ze Slovenska. Proto schůzky před svatbou probíhají přes online videohovory. Využívám různé platformy, proto se umím na 100% přizpůsobit aby vám to vyhovovalo.

Jaký je proces rezervace?

Jednoduchý, vše online včetně podpisu smlouvy. Nic nemusíte tisknout, ani manuálně podepisovat. Na administrativu využívám profi online řešení.

Spojte se se mnou

Těším se na Vaše zprávy, maily a telefonáty. Především Vás ale rád potkám osobně.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.cz