Domov » O mne
Svadobný fotograf Roman Hruška

Můj příběh na cestě k fotografování

Usilovně pracuji na tom, aby focení bylo zážitek, na který budete vzpomínat celý život. Na opuštěném ostrově bych se zbláznil bez hudby, filmů, manželky, dětí, tiskárny, fotoaparátu a lahví potřebných pro mořskou poštu.


Kdo jsem

Jsem optimista, který se snaží vidět dobro v každé situaci, mám rád zábavu, zapadnu do každého počasí a rád poznávám nové lidi. Fotografie, které pořizuji, jsou nástrojem a možností, jak si vzpomenout na parádní jízdu a zážitek při focení. Jsem lovec úsměvů a zážitků. Fotoaparát je jen způsob, jak zážitek učinit nesmrtelným.


Chtěl jsem být herec, moderátor, bavič, policista, voják, manažer, ředitel zeměkoule. Ta krabička vedle mě nebyla moje. To černé, strašidelné, co mám v ruce nebylo moje. A ponožky do sandálů jsem si nevybral sám.
FCím som chcel byť
Fotografie zameranie sa
Jak jsem se dostal k fotografování

S fotografováním jsem vlastně začal jen tak. Dítě ulice, které fotí ulici. Nikdo nepózuje, nikdo nečeká. Co ulici dáš, to ti vrátí. Když se usmíváš, ulice se usmívá. Když se mračíš, i ulice se na tebe mračí. Fotografoval jsem street ještě dříve, než jsem věděl, že existuje jako žánr fotografie. Už jako malý bych pro fotku i na semafor vylezl. Naštěstí jsem nemusel, všechno jsem vyfotil i ze zemně.


Na jaké fotografie se zaměřuji?

Fotografuji svatby, rande focení, portréty, ale také lifestyle. Občas rád vyběhnu jen tak do města fotit street. Rád cestuji, proto se s oblibou vydám kamkoli v ČR. Při mém dokumentárním stylu focení vůbec nemusíte pózovat, pokud vysloveně nechcete. Podstatou jsou přirozené a dynamické fotky s emocí. Proč dostat jen fotky, když si můžete focení pořádně užít?


Kontaktujte mě
Poznejme se
Dost bylo o mně, poznejme se.
S kým? S kotrmelcem.
S čím? S radostí a úsměvem.
Jak? Na motorce, autem, kolem, nebo pěšky.
Kde? Na kávě, kofolu, pivu, víně.
Proč? A proč ne.
Co potom? Uvidíme.


Roman Hruška fotograf
Moje služby

Pojďme si psát

Spojte se se mnou

Těším se na Vaše zprávy, maily a telefonáty. Především Vás ale rád potkám osobně.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.cz