Domov » O mne
Svadobný fotograf Roman Hruška

Můj příběh na cestě k fotografování

Usilovně pracuji na tom, aby focení bylo zážitek, na který budete vzpomínat celý život. Na opuštěném ostrově bych se zbláznil bez hudby, filmů, manželky, dětí, tiskárny, fotoaparátu a lahví potřebných pro mořskou poštu.


Kdo jsem

Jsem optimista, který se snaží vidět dobro v každé situaci, mám rád zábavu, zapadnu do každého počasí a rád poznávám nové lidi. Fotografie, které pořizuji, jsou nástrojem a možností, jak si vzpomenout na parádní jízdu a zážitek při focení. Jsem lovec úsměvů a zážitků. Fotoaparát je jen způsob, jak zážitek učinit nesmrtelným.


Chtěl jsem být herec, moderátor, bavič, policista, voják, manažer, ředitel zeměkoule. Ta krabička vedle mě nebyla moje, to černé strašidelné co mám v ruce nebylo moje, a ponožky do sandálů jsem si nevybral sám.
FCím som chcel byť
Fotografie zameranie sa
Jak jsem se dostal k fotografování

S fotografováním jsem vlastně začal jen tak. Dítě ulice, které fotí ulici. Nikdo nepózuje, nikdo nečeká. Co ulici dáš, to ti vrátí. Když se usmíváš, ulice se usmívá. Když se mračíš, i ulice se na tebe mračí. Fotografoval jsem street ještě dříve, než jsem věděl, že existuje jako žánr fotografie. Už jako malý bych pro fotku i na semafor vylezl. Naštěstí jsem nemusel, vyfotil jsem i ze země.


Na jaké fotografie se zaměřuji?

Fotografuji svatby, rande focení, portréty, ale také lifestyle. Občas rád vyběhnu jen tak do města fotit street. Mojí domovskou lokalitou je Pezinok, Bratislava, Nitra. Avšak rád cestuji, proto rád vycestuji kdekoli na Slovensku.
Při mém dokumentárnějším stylu focení vůbec nemusíte pózovat, pokud vysloveně nechcete. Podstatou jsou přirozené a dynamické fotky s emocí. Proč dostat jen fotky, když si můžete focení pořádně užít?

Kontaktujte mě
Poznejme se
Dost bylo o mně, poznejme se.
S kým? S kotrmelcem.
S čím? S radostí a úsměvem.
Jak? Na motorce, autem, kolem, nebo pěšky.
Kde? Na kávě, kofolu, pivu, víně.
Proč? A proč ne.
Co potom? Uvidíme.


Roman Hruška fotograf
Moje služby

Pojďme si psát

Spojte se se mnou

Těším se na Vaše zprávy, maily a telefonáty. Především Vás ale rád potkám osobně.
Fotograf Roman Hruška
ahoj(at)romanhruska.cz